Suknia ślubna a bukiet weselny

Bardzo ważnym elementem stylizacji panny młodej i bardzo ważnym elementem jej stroju jest bukiecik weselny. Najpierw trzeba oczywiście wybrać suknię ślubną. Można skorzystać z takiej opcji jak na przykład suknie ślubne praga warszawa. Bukiecik dobierasz do suknie, nie suknie do bukietu. W dzisiejszych czasach wybór kwiatów jest nieomal nieograniczony bez względu na porę roku. Możesz wybrać sobie niemal każde kwiaty, byle by pasowały do Twojej sukni ślubnej. Modnym jest ozdabianie wiązanek ślubnych różnego rodzaju koralami, gałązkami, liśćmi drzew i innymi artystycznymi wiązaniami, wstążkami, koralikami i tak dalej.

Z czym do ślubu?

Panna młoda może też iść do ślubu także na przykład z koszem jabłek. Nie jest to powszechnie stosowana tradycja i wyglądałoby to na pewno niebanalnie. Według dawnych zwyczajów panna młoda szła na zaślubiny z bukietem ziół, które miały przynieść małżeństwu szczęście i zdrowe dzieci. Stopniowo zioła zostały zastąpione właśnie kwiatami. Teraz na ślubach zamiast tradycyjnego bukietu kwiatów można zobaczyć prawdziwe dzieła sztuki kwiatkowej takie jak kaskady, kule czy wachlarze z kwiatów. Jedna rzecz jednak się nie zmienia i nie zmieni się nigdy bukiecik ślubny powinien ozdabiać i pasować do charakteru panny młodej i oczywiście do sukni. Aby wybrać odpowiednią suknię dla siebie skorzystaj z usługi suknie ślubne warszawa praga. Bukiet ślubny dobiera się do rodzaju sukni ślubnej. Nie wszystko do wszystkiego pasuje. Do sukienek bogato zdobionych koronkami, falbanami, nierzadko z trenami pasują proste bukiety ślubne na przykład z samych róż albo innych kwiatów. Do sukien prezentujących prostotę i elegancję najczęściej dobiera się fantazyjne, bogate bukiety.

Ważnym czynnikiem doboru bukietu jest oczywiście kolor sukni ślubnej. Kolor kwiatów tworzących bukiet powinien być o ton ciemniejszy od koloru sukni albo w zupełnie innym kolorze, skorzystaj z takiej usługi jak suknie ślubne warszawa praga. Najczęściej na ślub wybierane są suknie w kolorze białym lub kremowym ale jeśli pojawią się mocne kolory to też dobrze.