Domowy zabieg odchudzający – kawowy peeling

Domowa pielęgnacja ciała jest bardzo ważna, bo to ona w dużej mierze odpowiada za wygląd skóry. Chcąc poprawić swój wygląd, nie wolno rezygnować z zabiegów, jakie wykonuje się w swoim domu. Niektóre z nich to prawdziwe zabiegi odchudzające, pozwalające pozbyć się cellulitu lub kilku, zbędnych kilogramów. Takim działaniem wykazuje się m.in. peeling wyszczuplający przygotowywany ze zwykłej kawy.

Jak wykonać kosmetyk peelingujący?

Do tego celu najlepiej użyć zwykłej kawy w ziarnach. Trzeba ją zmielić, a następnie zaparzyć większą jej ilość i odczekać kilkanaście minut, aż napar wystygnie. Później można go przecedzić, by uzyskać fusy z kawy, które będą bazą do całego kosmetyku. Jeśli natomiast ktoś posiada własny ekspres do kawy, wystarczy, że z niego wyciągnie powstałe wcześniej fusy. Później należy dodać do nich odrobinę ulubionego żelu pod prysznic i kilka kropel wody, a całość wymieszać. Dodatkiem do peelingu może być szczypta cynamonu, który także ma działanie odchudzające. Po zmieszaniu produktów preparat jest już gotowy.

Jak wykonać peeling?

Z racji tego, iż peeling kawowy może brudzić, najlepiej wykonać go pod prysznicem. Dzięki temu zabiegi odchudzające zajmą kilka minut i nikt nie będzie się od nich wstrzymywać. Peeling należy nałożyć na umyte wcześniej ciało, zaczynają od dołu i kierując się ku górze. Przy okazji można masować skórę okrężnymi ruchami, by poprawić jej ukrwienie. Gdy cała skóra będzie już pokryta kawowym specyfikiem, wystarczy go dokładnie spłukać.

Jakie działanie ma peeling kawowy?

Przede wszystkim taki peeling ma działanie antycellulitowe. Już wiele lat temu odkryto bowiem, że kawa, a dokładniej zawarta w niej kofeina doskonale radzi sobie z pomarańczową skórką. Kawowe zabiegi odchudzające ujędrniają przy okazji skórę i napinają całe ciało. Pobudzają je także do pracy, więc organizm sam zaczyna walczyć z tkanką tłuszczową. Po peelingu skóra staje się gładka, idealnie oczyszczona i lśniąca. Taki efekt z pewnością poprawi wygląd każdego człowieka.